Większość ludzi uważa, że praca superbohatera jest niesamowita i dająca satysfakcję. Pizazz wie lepiej. Ilekroć jest w środku filmu lub bawi się z przyjaciółmi, musi biec, a raczej lecieć, i ratować świat. I zawsze ma na sobie ten sam strój, łącznie z żenującą przydługą peleryną, o którą wiecznie się potyka. Poza tym bycie dobrym bohaterem przez cały czas nie jest łatwe. Superbohaterowie, jak wszyscy, mają gorsze dni, ale Pizazz zawsze musi być wesoła, szlachetna i odważna.
Pizazz. Nie jest łatwo być super
Ta książka zaprzecza wszystkiemu, co wiedzieliście o superbohaterach. Ale ponieważ nasza Pizazz, superbohaterka ma 9,5 roku, zrozumiałe jest, że wolałaby zajmować się normalnymi dziecięcymi rzeczami, niż ratować świat i walczyć ze złem. Chciałaby mieć koleżanki, być lubiana. Przecież to nic dziwnego. W nowej szkole jednak nie ma łatwego życia. Wszystko zmienia się, kiedy zostaje przewodniczącą Eko Patrolu. Jej wyzwaniem będzie uratowanie parku przed przekształceniem w parking. Okazuje się, że nie może dokonać tego supermocami – musi przekonać słowem wszystkich do tego pomysłu. Pizazz to superbohaterka, która jak magnes przyciąga pechowe zdarzenia. Zwykle wybiera krótką słomkę wśród członków swojej rodziny i kończy pokryta paskudnymi płynami od walczących złoczyńców. Podobało mi się, że gdy staje przed wyzwaniem, zwraca się o pomoc. Jej historia pokazuje młodym czytelnikom, że praca zespołowa jest lepsza niż w pojedynkę, a wsparcie innych może otworzyć drzwi do większej liczby rozwiązań.
Pizazz kontra Super-Dżet
To już drugi tom wesołych, choć może nieco żenujących jeśli patrzeć od strony bohaterki, przygód prawie 10-letniej Pizazz, która cierpi z powodu prześladowania w szkole. Jak na supebohaterkę jest dość niezdarna i ma problem z nawiązywaniem przyjaźni. Nie dość, że wszystko zawsze przerywają jej wezwania do obrony świata przed superzłolami, to jeszcze ma bardzo żenującą supermoc.
Sophy Henn daje bohaterce nowe wyzwanie. Wprawdzie do ratowania świata jest przyzwyczajona, ale do rywalizacji nie. Dotychczas w nowej szkole była jedyną superbohaterką (poza młodszą siostrą, która zawsze szybko dopasowuje się do sytuacji, w tym do nowej szkoły). Teraz pojawia się, i to jeszcze w jej klasie, Dżett. Dżett jest ambitna, zdolna i szybko zdobywa popularność wśród rówieśników. Pizazz miała nadzieję, że teraz znajdzie właśnie przyjaciółkę, ale rzeczywistość okazuje się inna. Dżett przejmuje grupa Popularnych Dziewczyn, tych samych, które podśmiewają się z Pizazz. Czy jednak rywalizowanie o najlepszą superbohaterkę przysporzy jej przyjaciół? Czy raczej będzie ciężko dorównać Dżett?
Co mi się podoba
Podoba mi się duża rodzina Pizazz i to, jak każdy z nich odgrywa rolę w pomaganiu sobie nawzajem. Podobała mi się droga Pizazz do zdobycia przyjaciół. Świetne jest też samo wydanie, gdyż przygody związane ze złoczyńcami są w formie komiksu, a pozostała część to ciekawie złożony tekst z wieloma ilustracjami, zwłaszcza Pizazz przewracającej oczami. Świetna seria dla każdego ucznia, który lubi poczucie humoru.
Dla kogo?
To całkiem niezła książka, ale trzeba ją lubić. Ma zrównoważoną dawkę wciągającej fabuły historii, kreskówek i powieści graficznej . Jest zabawna, miejscami wzruszająca i przez cały czas ma świetne poczucie moralności. Jeśli szukasz historii, która uczy, jak ważne jest bycie sobą, gdy wszyscy próbują sprawić, że poczujesz się inaczej – przeczytaj tę książkę. Idealny dla dzieci w wieku 7–9 lat.
Oficjalne recenzje dla portalu Szkrabajki.pl