My, emigrantki

Muzea i inne ciekawe miejsca do zwiedzania online

Nie możesz wyjść z domu? Nieważny jest przecież powód: choroba czy kwarantanna, ale Cię aż nosi? Może warto zwiedzić świat za pomocą Internetu! I nie mówię tylko o opcji Google Earth, choć i to jest bardzo ciekawy pomysł, bo możemy nie tylko zwiedzić świat (np. podglądam czasem miejsca, w których pracowałam w UK!) ale i Wszechświat (np. Księżyc czy Marsa, a nawet Międzynarodową Stację Kosmiczną). Zobaczcie co można poza serwerami Minecrafta zobaczyć w internecie, skoro i tak utonęliśmy w domu. Wirtualną wycieczkę zaczynamy od polskich zabytków, które można wirtualnie zwiedzić.

Ciekawe miejsca i muzea w Polsce

Fot. Dawid Galus (Zamek w Malborku), Adrian Grycuk (PKiN), Jakub Hałun (Ogrodzieniec), Marek Czerwiński (Kopalnia Soli w Wieliczce)

Zagraniczne muzea

Ciekawe miejsca poza Polską

Fot. Yann Forget (Tadż Mahal), Berthold Werner (Piramidy), Benh LIEU SONG (Łuk triumfalny), Rich Niewiroski Jr. (Golden Gate)

Europa

Azja

Afryka

Ameryki

Oczywiście to nie wszystkie miejsca, jakie możecie wirtualnie zwiedzić. W komentarzach możecie podpowiedzieć mi inne ciekawe budowle czy muzea, które można zobaczyć online.

Fot 1. Dawid Galus (Zamek w Malborku), Adrian Grycuk (PKiN), Benh LIEU SONG (Flickr, Luwr), Yann Forget (Tadż Mahal)