Książki dla młodzieży

Rodzina Monet. Królewna, część 2 drugiego tomu serii Young Adult

Przepiękne wnętrza, szałowi mężczyźni, szybkie samochody… tak, to też znajdziecie w książce z gatunku young adult Weroniki Marczak. Rodzina Monet. Królewna podzielona jest na dwie części i opowie dalsze losy szesnastoletniej Halie, która musi odnaleźć się wśród pięciorga nowo poznanych braci, z których jeden stał się po śmierci jej mamy jej opiekunem prawnym. Do tego każdy ma jakieś tajemnice i haki.

Co tym razem zmaluje Halie?

Tym razem będzie mogła wykazać się zimną krwią i przećwiczyć wszystko to, co nauczyli ją jej bracia. Niestety też te rzeczy, które nie są zbyt chwalebne, jak choćby picie czy kłamanie. Tu nie idzie jej tak sobie. Dziewczyna przyzwyczaiła się już do ograniczeń, jakie sprawia jej nazwisko. Jednak tym razem nawet nadopiekuńcze zapędy Vincenta, jej opiekuna prawnego i najstarszego brata, nie są w stanie zapobiec dość nieoczekiwanym i niebezpiecznym wypadkom. Czyżby strategia parasola była niewystarczająca? A może lepiej pozwolić czasem Halie się sparzyć, by wiedziała jak smakuje życie i wynikające z jej decyzji konsekwencje?

Gdzie tym razem będzie Halie?

Tak jak poprzednio, tak i tym razem autorka zabierze nas na ciepłą wyspę. Tym razem będą to Wyspy Kanaryjskie, na których znowu na dziewczynę będą czekały nie tylko przepiękne plaże i niesamowite przygody, ale także ktoś nieznajomy, należący do rodziny. Zastanawiam się, czy w każdym tomie też poznamy nowego Moneta. Obstawiam, że następny przyniesie nam więcej siostry matki Monetów, o której wspomniał Cam w jednej z retrospekcji.

Co tym razem pokazuje młodym książka?

Choć „Rodzina Monet” przede wszystkim mafijna przygoda, nigdzie, ale to nigdzie nie znajdziemy pochwały nielegalnych interesów. Wręcz odwrotnie. Na każdym kroku jest podkreślone, że przemoc jest zła, narkotyki złe, nielegalne interesy niedozwolone. Bardzo ważna jest też rodzina i jej więzi. Ważniejsze nawet niż przyjaźń, miłość czy biznesy. Jeśli zaś czytają ją rodzice, być może zauważą, że nadmierna kontrola zwykle kończy się buntem.

Zobacz wcześniejsze recenzje książek z tej serii: Rodzina Monet. Skarb, Rodzina Monet. Księżniczka tom 2 część 1.

Inne części tej serii oraz bestsellery znajdziecie na TaniaKsiazka.pl