Kulinaria,  Zdrowie

Czy dieta pudełkowa się opłaca? Zalety cateringu dietetycznego

W ostatnich latach na rynku produktów spożywczych w Polsce można zaobserwować rozwój nowych trendów, wynikających z uwarunkowań ekonomiczno-społecznych jak i świadomości na temat wpływu jakości spożywanej żywności na organizm człowieka. Jednocześnie wzrost intensywności stylu życia sprawia, że chętniej sięgają po produkty częściowo poddane obróbce oraz dania gotowe dostarczane przez restauracje i firmy cateringowe, szczególnie zaś dieta pudełkowa.

Czym jest dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa to usługa cateringowa dostosowana do wymogów żywieniowych jednej osoby. Zwykle firma cateringowa dostarcza prosto pod drzwi lub do pracy gotowe dania na cały dzień. Pakowane są one w wygodne pudełka, które często pozwalają na szybką obróbkę cieplna np. w mikrofalówce. Dieta skomponowana jest tak, by zrealizować wybrany przez zamawiającego cel, jest zdrowa, różnorodna i przede wszystkim daje poczucie kontroli nad posiłkami, nie zabierając przy tym właściwie ani minuty na ich wymyślanie czy przyrządzanie.

Zalety diety pudełkowej

  • Oszczędza czas – nie mam tu na myśli jedynie samego przyrządzania potraw. Przed przygotowaniem posiłku musimy jeszcze go wymyślić, zrobić zakupy, a jeśli ma być on skomponowany według restrykcyjnych wytycznych dietetycznych, to wyliczony według poszczególnych składników, gramatury itd. Spędzasz więcej czasu z rodziną, a mniej na zakupach i planowaniu.
  • Nie marnujesz jedzenia – ilość porcji jest tak dokładna i dobrana do sposobu życia zamawiającego, że nie powstają właściwie żadne resztki żywnościowe. Jeśli lubimy opcję eko, wybierajmy catering producentów, którzy nie tylko dostarczają go rowerami czy pojazdami elektrycznymi, ale także w biodegradowalnych pudełkach.
  • Próbujesz nowych smaków – czasem nawet nie wiemy o możliwościach, jakie mamy do wyboru. Dzięki diecie pudełkowej możemy wypróbować nowe kuchnie, wybierając z różnorodnego menu.
  • Posiłki pod kontrolą dietetyka – posiłki, które są dostarczone z dietą pudełkową, zawierają zawsze odpowiednią ilość węglowodanów, białek, tłuszczy, a przy tym wszystkim będą zawierały te produkty, które lubisz i tolerujesz. Idealne dla alergików.
  • Zawsze dobry smak – są ludzie, którym zawsze posiłki się udają, ale niech pierwszy rzuci patelnią kto nic w życiu nie przesolił czy nie przypalił.
  • Korzystny stosunek ceny do jakości – choć dieta pudełkowa wydaje się droższym rozwiązaniem niż samodzielne przyrządzanie posiłków, pamiętajmy, że czas na ich zaplanowanie i przyrządzenie jest cenny. Jeśli doliczymy do tego wszystkie posiłki jedzone na mieście czy zachcianki, na które sobie pozwalamy, może się okazać, że dieta pudełkowa jest porównywalnym cenowo, ale zdrowszym rozwiązaniem.

W jakieś wady?

Jedynym problemem, na jaki czasem możemy się natknąć rozpoczynając przygodę z cateringiem dietetycznym, jest dostawa. Firmy oferujące dietę pudełkową najczęściej znajdują się w dużych miastach, jednak warto sprawdzić, czy lokalne restauracje nie oferują takiej formy cateringu. Przykładowo w Warszawie dietę pudełkową zamówisz tu https://betterlife.com.pl/catering-dietetyczny-warszawa/, a w Katowicach tu https://betterlife.com.pl/catering-dietetyczny-katowice/

Wpis zawiera linki reklamowe