Książki dla dzieci

Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham

Jako osoba dorosła czasem mam problem z nazwaniem własnych uczuć. Przecież nas tego nikt nie uczył! Nic wiec dziwnego, że jeszcze większy problem mają dzieci, które dopiero uczą się i poznają, co to są emocje, uczucia i jak sobie z nimi radzić. W piękny sposób o miłości może za to je (i nas!) uczyć książka „Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham” Sama McBratneya.

Fabuła

Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham to historia o dwóch zającach, Małym i Dużym. Gdy zbliża się pora snu, Mały Zajączek postanawia powiedzieć Dużemu jak bardzo kocha. I jak to dziecko, nie zawsze może powiedzieć dokładnie to, co ma na myśli. Postanawia więc to pokazać. Okazuje się jednak, że każde określenie wielkości miłości Małego Duży zając może przebić. On zawsze kocha bardziej, czego nieco zazdrości mu nieco Mały. W końcu, tuż przed zapadnięciem w sen, wpada na pomysł ukazania mocy swej miłości, której nie da się przebić. Do czasu…

Ilustracje

Zaletą tej książeczki są ilustracje Anity Jeram. Delikatne akwarele doskonale uzupełniają treść, ukazując jak bardzo zające się kochają i jak wielka jest różnica wielkości tej miłości pomiędzy nimi. Rysunki są dobrze wkomponowane w tekst, przyciągają uwagę małego czytelnika. Detale są obwiedzione bardzo delikatną kreską, przez co bardziej wpadają w oko.

Czego uczy nas książeczka?

Przede wszystkim książka uczy, że okazywać miłość, mówić o miłości można na wiele sposobów i każdy jest dobry. Uczy, że warto rozmawiać o emocjach. Oswaja z mówieniem o niej i okazywaniem uczuć. Pokazują, że przy osobie kochanej nie trzeba się licytować oraz że można przy niej powiedzieć właściwie wszystko, a ona to zaakceptuje.

Dla kogo jest książeczka?

To ciepła i prosta w przekazie książeczka przede wszystkim dla przedszkolaków. Jednak moje dziewczynki, choć chodzą już do szkoły, także były zachwycone jej treścią. Dlaczego? Bo każdy z nas kocha i jest kochany. I każdemu z nas może zabraknąć słów, by okazać moc tego uczucia. To dobra okazja, by zacząć rozmowę o emocjach.

Tą i inne książeczki dla dzieci znajdziecie w księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl.

Podsumowanie

„Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham” Sama McBratneya to ciepła i prosta książeczka o miłości rodzica do dziecka i vice versa. Budują ją dialogi i żywiołowe ilustracje, nadające jej dynamiki. Mimo to idealnie nadaje się do usypiania oraz jako zaczątek rozmowy z dzieckiem o trudnościach w określeniu swoich emocji, nawet miłości. Przepiękna historia, z przepięknymi ilustracjami, dla każdego. To książka dla wszystkich kochających, kochanych i pragnących miłości.