Książki dla dzieci

Wielka księga zwierzaków, Martyna Wojciechowska

„Wielka księga zwierzaków” to specjalne wydanie najlepszych opowieści Martyny Wojciechowskiej o mniejszych i większych zwierzętach z różnych zakątków świata. Dzięki jej spostrzeżeniom podczas licznych podróży dookoła świata czytelnik mamy możliwość poznania zwyczajów zachowania dzikich i udomowionych (jak choćby szczur czy kawia domowa) zwierząt.

Jak zbudowana jest książka?

Książka podzielona jest na dziesięć rozdziałów. Już sam wygląd spisu treści pokaże jak bardzo nieprzewidywalna i ciekawa jest ta książka. Otrzymamy bowiem mapę świata z umiejscowionymi na niej zwierzętami i dopiero do nich dodane są tekstowe odnośniki gdzie w książce znajdziemy informację o danym stworzeniu. W każdym takim rozdziale będziemy razem z Martyną przeżywać ciekawe przygody. To zwierzęta te są tu bezpośrednimi narratorami, co sprawia, że książkę czyta się w każdym wieku z wielkim zainteresowaniem.

Ach, te zdjęcia!

Ogromną część publikacji zajmują fantastyczne zdjęcia, do których dołączone są komentarze z ciekawymi informacjami. Będą to nie tylko ciekawostki związane z florą, ale i fauną czy też mieszkańcami danych terenów. Nie przytłacza ilością wiedzy, ale w satysfakcjonującym stopniu prezentuje stworzenia i środowiska, w jakich żyją. Dużym plusem dla młodszych czytelników jest także zastosowanie dużego, czytelniejszego dla nich fontu oraz przejrzystość publikacji.

Czego uczy książka?

Książka niesie ze sobą jeszcze jasne przesłanie, że zwierzętom należy się bezwzględna ochrona. Przytaczane historie uświadamiają czytelnikowi, że wielu stworzeniom, w tym poznanym w lekturze, grozi wyginięcie. To my, ludzie byliśmy sprawcami zmniejszenia ich liczebności. Teraz przychodzi kolej, by wziąć odpowiedzialność za swoje czyny i przeciwdziałać wyginięciu. To wyjątkowe okazy, których przetrwanie zależy od nas. Dlatego edukacja młodszego pokolenia jest tu szczególnie ważna. Nawet najmniejsze rzeczy i drobne gesty mogą przecież zmienić świat na lepsze.

Oficjalna recenzja portalu Szkrabajki.pl