Poradniki,  Zakupy

Dlaczego tak naprawdę potrzebujesz smartwacha

Jeszcze kilkanaście lat temu jak ktoś miał zegarek na nadgarstku, istniało 80% szans, że służył on do odmierzania czasu. To tak jak kiedyś z telefonami – służyły do telefonowania. Dziś i jeden i drugi gadżet zmienił się nie do poznania. Zegarek to już smartwach. Ale czy jest on naprawdę mi potrzebny? Zaraz udowodnię, że tak!

Dlaczego ja potrzebuję smartwacha?

Korzystanie ze smartwatcha jest na co dzień coraz bardziej powszechne, co jest powiązane z trendami technologicznymi, ponieważ smartwatche to jedne z najczęściej spotykanych elementów w kategorii urządzeń do noszenia, która zyskała dużą popularność w ostatnich latach wraz z pojawieniem się ogólnodostępnego szybkiego internetu. Oto kilka powodów, dla których potrzebuję telefonu!

1. Masz dostęp do danych

Dzięki smartwatchowi odbieranie i wysyłanie wiadomości, dostęp do dokumentów, sprawdzanie powiadomień z aplikacji takich jak Instagram i Whatsapp oraz czytanie e-maili jest jeszcze wygodniejsze. Korzystając ze smartwatcha, nie musisz znajdować się w pobliżu telefonu, aby otrzymywać wszystkie powiadomienia i alerty. Będziesz na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się wygodniej i szybciej.

2. Masz bezproblemowe połączenia

Dzięki smartwatchowi masz funkcję wykonywania, odbierania, a nawet odrzucania połączeń przez smartwatch, poprzez połączenie z Bluetooth telefonu komórkowego. Połączenia są nawiązywane przez głośnik zegarka. Niektóre funkcje wprawdzie nadal obsługuje tylko telefon, ale niektóre marki pracują nad ulepszeniem tej funkcji, ponieważ chodzi o to, aby coraz rzadziej korzystać z telefonu podczas posiadania smartwatcha.

3. Możesz łatwiej prowadzić zdrowy tryb życia

Niektóre modele smartwatchów są w stanie mierzyć tętno, liczyć kroki, a nawet pamiętać o regularnym piciu wody. Możesz także pobrać na swoje urządzenie aplikacje fitness, skoncentrowane na diecie i ćwiczeniach, które dodatkowo poprawią zdrowie.

Ten i inne zegarki sportowe możesz znaleźć na stronie fabrykazegarków. pl

4. Możesz bezproblemowo słuchać muzyki

Możesz chodzić po mieście, słuchając muzyki z telefonu w kieszeni, jeśli usłyszysz utwór, którego nie lubisz, po prostu naciśnij „następny” na swoim smartwatchu. Możesz także wstrzymać, wyregulować głośność lub ustawić następny utwór. Brzmi banalnie, ale naprawdę ułatwia słuchanie muzyki.

5. Długość życia baterii się zwiększa

Jednym z największych obciążeń baterii telefonu komórkowego jest duży wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości – ponieważ smartwatch skraca czas, w którym duży ekran musi być włączony, może mieć znaczący wpływ na żywotność baterii. Zanim zaczniesz zastanawiać się, czy połączenie z urządzeniem do noszenia przez cały dzień wyczerpuje baterię – większość z nich korzysta z wydajnego Bluetooth 4.0, który wcale nie zużywa energii.

6. Wiesz gdzie jesteś

Dzięki smartwatchowi możesz wiedzieć, gdzie jesteś i idziesz, ponieważ są one również kompatybilne z aplikacjami GPS. Oprócz tego, że jest bezpieczniejszą opcją dla kierowców, urządzenie generuje powiadomienia o zmianie trasy za pomocą wibracji, dzięki czemu kierowca zawsze jest świadomy drogi i ostrzega o każdej sytuacji.

Ten i inne zegarki do biegania dostępne na fabrykazegarkow.pl.

Dlaczego NAPRAWDĘ potrzebuję smartwacha?

Odpowiedzi wyżej to najprawdziwsza prawda, jednak za każdą z nich czai się drugie dno. To bardziej ważne dno. Sami zobaczcie:

Ad 1. Masz dostęp do danych i możesz w sumie zapomnieć o telefonie i żyć!

Czyli odbierasz te połączenia, maile i co tam jeszcze nawet jeśli zapomnisz zabrać ze sobą telefon. A mi zdarza się to nader często. I nawet, jak nie masz gdzie go włożyć, bo kieszeń za mała, a torebka za duża.

Ad 2. Masz bezproblemowe połączenia, bo nie musisz spieszyć się ze znalezieniem telefonu w torebce!

Nie wiem jak Wasze torebki, ale moja to istna czarna dziura. Znajdę tam główkę czosnku, limonkę, która zawieruszyła się podczas ostatnich zakupów, śrubokręt, masę paragonów, paczek chusteczek, płyn do dezynfekcji, maseczki – znak koronaczasów, ekotorbę na zakupy, parasolkę, książkę, którą ostatnio czytałam na plaży, wodę mineralną… Kto da więcej? Znaleźć coś w tym bałaganie to jak wygrać w totka! A dłoni z zegarkiem na ręce nie zgubię i szukać nie muszę!

Ten i inne zegarki męskie i damskie ( w tym zegarki Diesel) znajdziesz na stronie fabrykazegarkow.pl.

Ad 3. Możesz łatwiej prowadzić zdrowy tryb życia i dobrą wymówkę, że podczas zakupów przeszłaś 10 000 kroków

Regularne uprawianie sportu jest dla mnie dość ciężkie. Nie dlatego, a może nie tylko dlatego, że mnie męczy, ale też dlatego, że zwyczajnie nie mam motywacji. Ja potrzebuję bacika, a takim jest przypomnienie. Ot choćby przypomnienie na zegarku. Ale jeśli napraaaaawdę nie chce mi się ćwiczyć, to chociaż staram się zrobić odpowiednią liczbę kroków dziennie. A tego nie liczy mi mój smartfon, bo zwyczajnie nie chodzę z nim wszędzie.

Ad 4. Możesz bezproblemowo słuchać muzyki i nie musisz szukać komórki, by zmienić utwór

Trochę jak Ad 2, bez dwóch zdań. Do tego instalując np. aplikację Shazam możesz bez wyciągania telefonu sprawdzić co to za muzyczka akurat leci w radio!

Ad 5. Długość życia baterii się zwiększa, więc możesz dać dziecku telefon do grania

Tak, wiem jak to brzmi, ale czasem te 5 minut ciszy w samochodzie jest tego warte, prawda? Skoro w smartwachu masz np. nawigację, to smartfon jest wtedy wolny! A skoro wolny, to może na chwilę zając małe rączki piosenką „Koła autobusu kręcą się…” (czy tylko ja nie lubię tej piosenki?).

Ad 6. Wiesz, gdzie jesteś i wiesz, gdzie jest Twoje dziecko

Choć nie jestem zwolennikiem śledzenia dziecka i wszelkich technologii szpiegowskich vel. kontrolujących co, gdzie, jak długo robi dziecko, to czasem warto posiadać urządzenie namierzające je. Szczególnie kiedy ma je na ręku samodzielnie podróżujący młody człowiek albo dziecko, które zgubiło się na plaży. Uwierzcie, to może się zdarzyć każdemu i niezależnie ile oczu go pilnuje. Choć uczę moje dzieci własnego numeru telefonu, to przy młodszych pociechach taka opaska może być zbawieniem – jeśli nie namierzy, to chociaż można dzięki niej zadzwonić do dziecka i razem się odnaleźć. Niektóre smartwache są wręcz dedykowane maluchom, warto się zastanowić nad taką inwestycją.

Ten i inne zegarki dla dzieci na fabrykazegarkow.pl.

Wpis zawiera link reklamowy.