Kulturalnie

Share Week 2019 – zobacz kogo czytam

Z roku na rok zmienia mi się mój gust czytelniczy. Jeszcze kilka lat temu fascynowały mnie blogi typowo dziecięce, nastawione na dietę, którą wtedy musiałam ułożyć dla alergicznej Natki, teraz skupiam się raczej na sobie. Czytam nie, by komuś z rodziny było lepiej, ale by było mnie. Co czytam i polecam? Sami sprawdźcie!

Wegedroga i Prolinea

Te dwa blogi dietetyczne są moimi ulubionymi. Nie tylko dlatego, że wspomagają odchudzanie czy mają fajne przepisy, ale często znajduję tu dodatkowe informacje na temat zdrowotności, znaczenia niektórych związków i ich wpływie na organizm, sposobach łączenia produktów, by było smacznie, zdrowo i sycąco. Choć wegetarianinem nie jestem, a raczej semiwegetarianinem, to nadal się uczę jak gotować z głową, ale od takich mistrzów warto!

Geek kocha najmocniej, Książkarnia, Bookendorfina, Bookmoment

Książki kochałam zawsze, ale nie pałałam jeszcze nigdy taką miłością do komiksów i mang jak teraz. Zdecydowanie trywializowałam je uznając, że to zabawka dla dzieci. Kto w moim wieku chciałby czytać Kaczora Donalda czy Czarodziejkę z Księżyca? Ale ten gatunek książek z obrazkami jest jak najbardziej przeznaczony i dla dorosłych. Dzięki blogom książkowym jak Książkarnia czy kulturalnym jak Geek Kocha najmocniej odkrywam co raz to nowe perełki świata komiksu. Bookendorfina i Bookmoment zaś poleca tak wiele pozycji i zwykle trafia w moje nielubiące romansów czytadeł gusta czytelnicze, że lista książek do przeczytania chyba nigdy mi się nie skończy.

Spisekpisarzy

Tego bloga lubię czytać, by nauczyć się pisać. Jest bardzo merytoryczny i naprawdę wiele oferuje mi technicznej wiedzy o warsztacie pisarza. Czy autor nie jest grafomanem? Może, ale czy to w czymś przeszkadza? W końcu grafoman to tylko ktoś, kogo jeszcze nie czytają tłumy. Jeszcze!


Wpis powstał w ramach organizowanych od 2012 roku akcji Share Week, których celem jest polecanie innym blogów, które uważa się za cenne. Jeśli chcecie dołączyć do akcji, to na stronie Andrzeja Tucholskiego znajdziecie wytyczne jak zgłosić samemu własne propozycje.

Fot. Mike Cohen, CC BY 2.0

Nie zapomnijcie też podzielić się ze mną w komentarzach kogo lubicie czytać i dlaczego. Może i ja znajdę nowe perełki do czytania!