Książki dla dzieci,  Kulturalnie

Najlepsze komiksy dla dzieci od Wydawnictwa Tadam

Podobno jednostką wytrzymałości czy też udarności jest MPa, ale w stosunku do książek i zabawek mam własny punkt odniesienia, dzięki którego mogę zmierzyć czy są one natkoodporne. Oczywiście tym punktem odniesienia, okiem cyklonu i głównym beta-testerem jest Natka. Siła, z jaką oddziałuje ona na przedmioty, jest miarą tego, czy jest on odporny na czynnik ludzki, a dokładniej czynnik dziecięcy. Z tego powodu takim uwielbieniem cieszą się w naszym domu książeczki z twardymi stronami – są idealnie natkoodporne. Dziś polecę fantastyczne natkoodporne komiksy dla dzieci od Wydawnictwa Tadam.

Komiksy o zwierzętach autorstwa Adama Świeckiego

To całkiem przyjazna seria dla każdego małego zwierzo- i bibliofila. Charakterystyczne okładki z wizerunkiem przedstawianego zwierzęcia i lasu w dwukolorowej tonacji tła oraz wesołe rysunki zachęcają małych czytelników do sięgnięcia po nie. A co w środku? W „Pan łasuch Miś” znajdziemy rymowaną historię o brawurowym napadzie na ul w pniu drzewa. W „Pan elegant Lis” nie tylko zobaczymy rewię mody w wykonaniu projektanta Lisa, ale także ciekawy pomysł na zbudowanie tratwy dla pingwina. W „Pan kawalarz Wilk” dowiemy się, że żarty nie dla każdego są tak samo śmieszne. „Pani reporterka Mysz” pokaże, że reporterska dociekliwość potrafi ratować innych z opresji, a „Pani detektyw Sowa” – że czasem rozwiązania trudnych zagadek przychodzą do nas w najmniej spodziewanym momencie.

Smoczek Loczek

Smoczek Loczek to jak na małego, młodego jeszcze smoka przystało całkiem żwawy malec. Do tego, jak niesie wieść spisana w komiksie „Smoczek Loczek na ratunek księżniczce” – bardzo odważny. Zły wilk czyhający na rodzinę zajęcy nie jest mu mocnym przeciwnikiem. Jednym zionięciem potrafi też stopić wnyki, w które wplątał się niedźwiedź. Ale kiedy postanawia oswobodzić księżniczkę toi już nie jest tak łatwo. Na szczęście z pomocą przychodzą mu uratowani przyjaciele, a cała historia okazuje się… bajką czytaną na dobranoc przez mamę. Któż z nas nie był w marzeniach właśnie takim odważnym Loczkiem.

Druga książeczka pt. „Smoczek Loczek. Bardzo straszna czkawka” uczy dzieci czym jest czkanie oraz jakie są metody na jej pozbycie się. Ale przede wszystkim pokazuje, że nawet jak się zrobi coś wbrew rodzicom to warto się przyznać do błędu.

Mały, Duży i…

Jak się jest małym to ma się zupełnie inne problemy niż duzi. Mały i Duży dokładnie o tym wiedzą. W książeczce „Mały, Duży i chmura” niepozorny Mały pomaga Dużemu poradzić cobie ze smutkiem. Niby powodem jest ciemna chmura na horyzoncie, która chodzi za Dużym, ale czymże jest smutek jak nie dużą czarną chmurą? Na szczęście znajdzie się remedium na smutki: to zajęcie, które sprawi radość. W drugiej propozycji, czyli „Mały, Duży i czary” dzieci mogą poznać, że pieczenie ciasta jest całkiem magicznym zajęciem. Obrazki w tych książeczkach bywają wprawdzie czasem chaotyczne, ale właśnie tak niekiedy jest jak się chce kogoś rozweselić lub samodzielnie wyczarować ciasto z malinami.

Kubo w supermarkecie

Na koniec życiowe dylematy szopa Kubo: kupić żelki w promocji czy skupić się na liście zakupów? Jak dosięgnąć niedosięgalnych wafelków? I najważniejsze: w jakim dziale w sklepie znaleźć składniki potrzebne do przyrządzenia lodów jak marzenie? Dziecko ma szansę pomóc Kubo w jego zakupach, które przedstawia komiks „Kubo w supermarkecie”.

A może po przeczytaniu tej książeczki Wy także przyrządzicie taki słodki deser?

Poznaj inne powieści graficzne dla dzieci:

Inne ciekawe propozycje dla dzieci: