Książki dla dzieci

Star Stable. Nadchodzi mrok

Star Stable to niezwykle popularna gra online z gatunku MMORPG. Książka opowiadać będzie o losach bohaterów zamieszkujących uniwersum gry. Będą to Jeźdźcy Duszy, posiadający magiczne moce. Ich nadprzyrodzone umiejętności ujawniają się tylko kiedy dosiadają one koni.

Kim są bohaterowie książki?

Jeźdźcy Dusz mają specjalne zadanie: dbają o równowagę między dobrem a złem. Takimi jeźdźcami są cztery dziewczyny mieszkające na Wyspie Jorvik: Lisa, Linda, Alex i Anna. Tym razem będą musiały stawić czoła złemu Garnokowi na Wyspie Jorvik. Przeszkodą nie będzie sam antagonista, a mrok, który panuje nie tylko na wyspie, ale i w ich sercach. A jedynym sposobem, by wygrać ze złem, jest połączenie pomiędzy wszystkimi jeźdźcami i ich wzajemne zaufanie.

O czym opowiada trzeci tom serii Star Stable?

W trzecim tomie przygód skupimy się na jednej z bohaterek, Lisie. Lisa jest nastolatką, która od śmierci matki boi się koni. Dopiero tajemniczy Starshine, niebieskogrzywy rumak z jej snów, może pozwolić pogodzić się ze stratą i wrócić do jeździectwa oraz misji.

Co mi się podoba?

To, co może porywać, to opisy świata przedstawionego. Helena Dahlgren bardzo fantazyjnie i plastycznie potrafi odmalować słynącą z naturalnego piękna i zasobów Wyspę Jorvik. Dzięki temu wprowadzone wierzenia, mity i magiczne moce są bardziej realistyczne. Wydaje się wręcz, że sami jesteśmy w tym wykreowanym świecie jako jeden z obserwatorów.

Co spodoba się młodemu czytelnikowi?

Szczególne więzi z rzadkimi rasami magicznych koni przypadną do gustu młodym czytelnikom. Dziewczynki są nastolatkami, które zmagają się z różnymi sytuacjami w swoim życiu. Jedynym pocieszeniem w ich życiu i źródłem zadowolenia w życiu jest jazda konna i czas spędzony z końmi. Dziewczynki Lisę, Lindę, Alex i Anne łączy miłość do swoich rumaków i czas spędzony w Stajniach Jorvik. Każda czytelniczka kochająca konie będzie zadowolona mogąc się utożsamiać z jedną z Jeźdźców Duszy.

Czy trzeba zaczynać od tomu pierwszego?

Choć jest to tom trzeci serii Star Stable to system magii nie został jeszcze w pełni uformowany i w tej książce poznajemy podstawowe pojęcie jego mocy. Dziewczyny dopiero są wprowadzone w swoją misję, próbują swoje siły we władaniu magią i współpracy. Świetnie wprowadzony cliffhanger sprawia, że aż chce się sięgnąć po kolejną część, na którą jeszcze trochę poczekamy. Z drugiej strony czytelnicy, którzy nie znają wcześniejszych przygód w świecie Star Stable są świetnie wprowadzeni w fabułę, więc nie będą czuli się wrzuceni na głęboką wodę. Świetna lektura dla każdej małej amazonki.

Recenzja także na portalu Szkrabajki.pl.