Trzech wspaniałych — kremy dla małego atopika

Trzech wspaniałych — kremy dla małego atopika Image

Trzech wspaniałych — kremy dla małego atopika

Od cza­sów noworod­kowych męczymy się z atopowym zapale­niem skóry u Nati. Nawet trafil­iśmy raz do szpi­ta­la, bo jeden z przepisanych jej kremów uczulił ją zbyt moc­no i wyglą­dała jak popar­zona. Dlat­ego dość scep­ty­cznie pod­chodzę do nowoś­ci w jej codzi­en­nej pielę­gnacji. Boję się powtór­ki z rozry­w­ki. Na szczęś­cie jesteśmy pod opieką aler­golo­ga. Korzys­ta­j­cie z jego pole­ceń i moich doświad­czeń w pielę­gnacji małego atopi­ka.

Aderma Exomega, balsam nawilżająco-zmiękczający

Głównym prob­le­mem suchej skóry każdego atopi­ka jest wieczne swędze­nie. Bywało, że musi­ałam nawet zaw­i­jać dłonie, nogi i kor­pus w mokre ban­daże nasąc­zone lekiem, by pomóc skórze dojść do zdrowia. To były straszne cza­sy, ale udało się. Jed­nak nawet dziś nie da się zliczyć ile razy dzi­en­nie mówię „nie drap się!”.

Dobrym rozwiązaniem na takie prob­le­my są kre­my ze skład­nika­mi prze­ci­wświą­dowy­mi. W Bal­samie naw­ilża­ją­co-zmiękcza­ją­cym firmy Ader­ma taką funkcję stanowi wyciąg z młodych pędów owsa Rheal­ba. Dodatkowo łagodzi on podrażnionej dra­paniem skóry. Zawarte w kremie skład­ni­ki akty­wne odbu­dowu­ją bari­erę ochron­ną naskór­ka i zmniejsza­ją jej suchość. Poza tym pro­dukt jest bez­za­pa­chowy, hipoa­ler­giczny i nie zaw­iera parabenów. No i moż­na go stosować bez ograniczenia wiekowego.

Skład według INCI Water, Min­er­al Oil (Paraf­finum Liq­uidum), Buty­ros­per­mum Parkii (Shea) But­ter, Glyc­erin, Polysor­bate 60, Cetearyl Alco­hol Dime­thicone Peg-12, Oenothera Bien­nis (Evening Prim­rose) Oil (Oenothera Bien­nis Oil), Buty­lene Gly­col, Squalane Niaci­namide, 10-Hydrox­y­de­cenoic Acid, Ave­na Sati­va (Oat) Leaf/Stem Extract, Ben­zoic Acid, Bht, C 13–14 Isoparaf­fin, Cetearyl Glu­co­side, Chlor­phen­esin, Dis­odi­um Edta, Lau­reth-7, Mal­todex­trin, Phe­noxyethanol, Poly­acry­lamide, Sodi­um Acetate, Toco­pherol.

Olian, Bioaktywny balsam kojąco–ochronny

Jest to doskon­ały bal­sam do codzi­en­nego stosowa­nia na całe ciała. Doskonale zmiękcza i wygładza skórę. Masło shea i ole­j­ki z baob­a­bu, wiesioł­ka, pachot­ki, awoka­do czy ze słod­kich migdałów powodu­ją, że jego dzi­ałanie jest naprawdę długie, a jed­nocześnie nie pozostaw­ia tłustego fil­tru na skórze i szy­bko się wchła­nia. D-pan­tenol łagodzi podrażnienia i zacz­er­wie­nienia. Ale jak z każdym kre­mem – najlepiej sprawdz­ić jego dzi­ałanie i ewen­tu­al­ną reakcję uczu­le­niową na małym kawałku skóry. Przez­nac­zony dla dzieci powyżej trze­ciego oku życia. Doskonale nada­je się także jako baza do miesza­nia z innym kre­mem leczniczym (my zale­coną mieszankę stery­du z bazą, by stęże­nie leku nie było zbyt wysok­ie).

Skład według INCI Aqua, Glyc­erin, Buty­ros­per­mum Parkii But­ter, Cetearyl Alco­hol, Glyc­eryl Stearate Cit­rate, Myristyl Myris­tate, Dicapry­lyl Car­bon­ate, Dicapry­lyl Ether, Glyc­eryl Stearate, Palmitic Acid, Coco-Capry­late/­Caprate, Persea Gratis­si­ma Oil, Betaine, Adan­so­nia Dig­i­ta­ta Seed Oil, Prunus Amyg­dalus Dul­cis Oil, Glyc­eryl Capry­late, Oenothera Bien­nis Oil, Toco­pherol, Per­il­la Ocy­moides Seed Oil, Pan­thenol, Toco­pheryl Acetate, Palm Ker­nel Glyc­erides, Squalane, Behenyl Alco­hol, Allan­toin, Stearic Acid, Lecithin, Cetyl Alco­hol, Lau­ryl Alco­hol, Hydrox­y­ace­tophe­none, Myristyl Alco­hol, Ceramide NP, Xan­than Gum, Dis­odi­um Phos­phate, Cit­ric Acid, Par­fum.

Ziołolek Linourea A+E, krem mocznikowy z witaminami A i E

Spośród moich pole­canych kremów ma najbardziej ciężką kon­sys­tencję, jest więc przez­nac­zony na najbardziej potrze­bu­jące miejs­ca. Wyraźnie popraw­ia naw­ilże­nie skóry. Skóra sta­je się elasty­cz­na, bardziej mięk­ka i odpor­na na złuszczanie. Krem dobrze się wchła­nia, choć dość dłu­go. Nie powodu­je uczu­cia ścią­ga­nia naskór­ka. Jeśli potrze­bu­je­my moc­niejszego dzi­ała­nia warto sięgnąć po Linoc­ho­les­terol A+E, zaw­ier­a­ją­cy cho­les­terol, który lep­iej od moczni­ka, natłuszcza i zmniejsza utratę wody z naskór­ka. Ma delikat­ny zapach.

Skład według INCI Linourea A+E: Aqua, Paraf­finum Liq­uidum, Ozokerite, Ceresin, Lano­lin Alco­hol, Urea, Glyc­erin, Toco­pheryl Acetate, Retinyl Palmi­tate, Potas­si­um Sor­bate, Cit­ric Acid, Tri­acetin, Par­fum. Linoc­ho­les­terol A+E: Aqua, Paraf­finum Liq­uidum, Ozokerite, Ceresin, Lano­lin Alco­hol, Cho­les­terol, Toco­pheryl Acetate, Retinyl Palmi­tate, Potas­si­um Sor­bate, Cit­ric Acid, Par­fum.

Autor | moniowiec Komentarze | 2 Data | 24 października 2016

kategorie i tagi

W kategorii: Poradniki

Otagowano:

  • Ader­mę krem do rąk bard­zo sobie chwalę, nato­mi­ast Oil­lana mleczko do ciała sama uży­wam i jestem bard­zo zad­owolona!

  • Ja zawsze myślałam, że ten prob­lem nas kom­plet­nie nie doty­czy, a ostat­nio aler­golog nam powiedzi­ał, że malutkie plam­ki krostek na skórze syna to właśnie symp­to­my AZS :/