Wakacje i wyjazdy

Emigracja a wymiana walut. Jak korzystnie zmienić kraj zamieszkania?

Wymiana walut to jedno z największych wyzwań, pojawiających się przed osobami, planującymi zmianę kraju zamieszkania. Jak bowiem skutecznie wymienić złotówki na obce pieniądze, obowiązujące w innym państwie, żeby przy tym nie „zbiednieć”? To istotne zarówno pod względem organizacji przeprowadzki, jak i np. wynajęcia mieszkania za granicą. Nie bez znaczenia jest też szereg innych opłat, o których warto w takiej sytuacji pamiętać, jak np. zakup nowych mebli, wynajem miejsca parkingowego czy koszty samego transportu. Wybierając odpowiedni kantor lub serwis, oferujący korzystne kursy walut, można sporo zaoszczędzić.

Jak gromadzić środki na wyjazd i wykorzystać kursy walut?

Przed przeprowadzką do innego kraju konieczne jest zgromadzenie odpowiedniej ilości obcej gotówki, obowiązującej na miejscu. Wymiana walut jednak nie zawsze jest korzystna – szczególnie, jeśli jest realizowana w sposób nieprzemyślany. Zwykle osoby chcące nabyć większą ilość obcej waluty, gromadzą ją przez dłuższy czas, co pozwala wykorzystać zmieniające się kursy walut. Ta strategia chroni przed sytuacją, w której wymiany dokonuje się w jednej chwili, tracąc możliwość późniejszego skorzystania z atrakcyjniejszego kursu.

Wymiany walut można dokonywać na kilka sposobów. Najczęściej wybierana jest jedna z dwóch strategii:

  • określenie „optymalnej ceny”, przy której zakup jest opłacalny i regularna wymiana mniejszych kwot;
  • śledzenie krótkotrwałych spadków kursów, które serwisy internetowe aktualizują co kilka sekund. Gdy kurs waluty jest wyjątkowo nisko (np. w perspektywie dobowej), dochodzi do wymiany większej kwoty.

Obie te opcje można skutecznie realizować z wykorzystaniem witryny https://internetowykantor.pl/kursy-walut/. Wymiany dokonuje się tam niezwykle szybko i w pełni online. Wygodne alerty można natomiast ustawić na określone notowania, by nie przegapić żadnej wyjątkowej okazji.

Gdzie warto emigrować? Najlepsze miejsca do życia i pracy

Podjęcie decyzji o emigracji może być podyktowane bardzo wieloma czynnikami. Zwykle na pierwsze tory wysuwa się kwestia stosunku zarobków do kosztów życia. Nie brak państw oferujących wysokie wypłaty nawet niewykwalifikowanym pracownikom. Gdy pod uwagę weźmie się plan powrotu do Polski (po kilku latach pracy lub np. na emeryturę), to kursy walut i cena złotówki również mają ogromne znaczenie. Im bowiem mocniejsza waluta obca, tym większą kwotę można uzyskać przy późniejszej wymianie na PLN.

Każdy kraj ma jednak swoje ceny, pożądane zawody, przywileje dla emigrantów czy koszty życia. Jak więc wybrać, w którym państwie warto poszukać swojego nowego miejsca na Ziemi? Na podstawie analizy przeprowadzonej w 2022 roku wyłoniono 55 krajów najlepszych dla emigrantów. Decyzja zapadła w oparciu o ankiety wypełniane przez osoby żyjące poza swoją ojczyzną. W ten sposób za najlepsze trzy kraje pod tym względem uznano kolejno:

  • Meksyk,
  • Indonezję,
  • Tajwan.

Na podium brakuje państw europejskich, ale w łącznym zestawieniu aż 22 z nich znajdowały się na Starym Kontynencie. Dwaj przedstawiciele Europy zajęli m.in. kolejno 4. i 5. miejsce. Udało się to Portugalii i Hiszpanii.

Wymiana walut online – jak to robić?

W przypadku zagranicznych przeprowadzek często problemem jest różnorodność walut. Nie każdy kantor dysponuje mniej popularnymi pieniędzmi. One natomiast mogą obowiązywać w kraju, do którego się wybierasz. Zupełnie inaczej wygląda to na szczęście w przypadku serwisu Internetowykantor.pl, którego oferta jest wyjątkowo rozbudowana.

Na stronie https://internetowykantor.pl/land/waluty/ dostępnych jest aż 19 walut, wśród których na pewno znajdziesz te, których potrzebujesz, by zmienić kraj zamieszkania. Co istotne, cały proces wymiany skupia się zaledwie na trzech łatwych krokach:

  1. wyborze waluty oraz złożeniu zlecenia na konkretną kwotę,
  2. przelaniu odpowiedniej sumy ze swojego rachunku do serwisu,
  3. krótkim oczekiwaniu na otrzymanie wyliczonej kwoty na wskazany wcześniej rachunek.

Grafika: freepik.com

Wpis sponsorowany