Od serca

Oduczanie od pieluchy zgodne ze znakiem zodiaku

Nauczenie dziecka korzystania z toalety jest jednym z bardziej frasujących zajęć, z jakimi mają do czynienia rodzice. Zaraz po nich jest nauka sznurowania butów czy czytania, ale tu już chociaż można dogadać się z uczniem. To zupełnie coś innego niż nauka mówienia i chodzenia, które przychodzą naturalnie, bo maluch niekoniecznie chce zmienić przyzwyczajenia urologiczne. Wyobraź sobie, że nagle każą kontrolować Ci łzy, postępować według instrukcji i w momencie wycieku soli fizjologicznej zaciskać kanaliki z całej siły albo właśnie odwrotnie – opróżniać je na zawołanie. Nie wygląda to różowo, dlatego nie ma jednej metody na oduczenie dziecka od pieluchy. A że dzieci są indywidualnościami, to może lepiej sprawdzić w gwiazdach co im zapisane? Czy korzystanie z nocnika też jest zależne od znaku zodiaku?

(21 styczeń – 19 luty)

Te maluchy mają swój własny sposób robienia wszystkiego. Są niezależne i pomysłowe, czyli niezależnie od tego, jaki masz pomysł na naukę nocnika, najlepiej odłożyć swoje plany na bok bez względu na obraną wcześniej metodę. To wolne duchy, idą w swoim własnym tempie, czy Ci się to podoba, czy nie. Na szczęście dzieci spod tego znaku nie przejmują się wpadkami. Zaopatrz się w środek do prania tapicerek.

(20 luty – 20 marzec)

Zachowaj ostrożność, gdyż masz do czynienia z wrażliwym znakiem zodiaku. Szczególnie wrażliwym na niepowodzenia. Jeśli coś nie idzie w takim tempie, jak same założyły, to jest duże prawdopodobieństwo, że chcą ukryć się z tym faktem. Najlepiej zaś ukrywać się za kanapą, fotelem czy w szafie. Jeśli znajdziesz w takim miejscu odosobnienia śmierdzącą sprawę, nie zawracaj nią dziecku głowy. Ono dobrze wie, że to jego.

(21 marzec – 20 kwiecień)

Czy słyszałeś kiedyś o tych rodzicach, którzy troszeczkę świrują podczas uczenia dziecka korzystania z toalety: chowają dywany, rozkładają w całym pomieszczeniu maty chłonące płyny, owijają streczem kanapę? Tak, to rodzice małego Barana i prawdopodobnie są po drugiej próbie namówienia na posiedzenie. Baraniątka sprawdzą Twoje ograniczenia, oddadzą mocz na każdą możliwą powierzchnię i sprawią, że będziesz się zastanawiać nad sensem prokreacji. Jest duża szansa, że złożysz broń jako pierwsza. Ale, jak mawiała pewna pediatra, zdrowe dziecko nauczy się korzystać z toalety przed osiągnięciem pełnoletniości.

(21 kwiecień – 21 maj)

U małego Byka upór jest iście byczy! A szczególnie ten związany z przyzwyczajeniem do pieluchy. Dodatkowo to mały coach: dla niego wysiłek, który podejmiesz, by nauczyć korzystania z toalety jest nie problemem, a wyzwaniem. Nie lubi zmian, można by nawet rzec że jest konserwatywny, więc jeśli nie złapiesz Byka za rogi, to lepiej weź nogi za pas.

(22 maj – 21 czerwiec)

Znak Bliźniąt cechuje się sporą komunikatywnością, więc pogadanki i monologi nie są przez nie dobrze odbierane. Jeśli porozmawiasz z nimi, poznasz ich zdanie na temat nocnika, możesz osiągnąć sukces. Przydatne stają się książeczki, które delikatnie wprowadzą dziecko na nowy teren zanim jeszcze powiesz mu do czego dążysz. W ten sposób z ciekawością podejdą do zagadnienia. W innym przypadku… cóż, nie bez powodu mówi się, że nieszczęścia chodzą parami.

(22 czerwiec – 22 lipiec)

Ostrożności nigdy za wiele i przezorny zawsze zabezpieczony – oto główne mądrości życiowe każdego Raczka. Żeby nie być gołosłownymi Raczki preferują zakładanie pieluszki na noc jeszcze długo po nauczeniu się korzystania z nocnika. Tak w razie czego. I w razie czego, by poprzeć dowodami swoje słowa, zapełniają pieluszkę po brzegi. Uważaj jednak – to bardzo wrażliwe dzieci i jeden zły krok może zepsuć już zdobyte umiejętności. Dajcie sobie czas. W razie czego odciągniesz mu za pieluchy z kieszonkowego.

(23 lipiec – 21 sierpień)

Kto tu kogo uczy? Lwiątko jest panem sytuacji i pozjadało wszystkie rozumy. To ono wie najlepiej jak, kiedy i gdzie ma nastąpić przełomowy pierwszy sik do toalety, jaki nocnik najbardziej się do tego będzie nadawać oraz jaka nagroda za odpowiednie wycelowanie powinna obowiązywać. Jasne, taka nauka jest wyczerpująca, ale jest ogromna korzyść: formuje małego przywódcę. Krok w stronę nocnika może być wielkim krokiem dla ludzkości!

(22 sierpień – 22 wrzesień)

Ponieważ Panienki są perfekcjonistami, Twoje szkolenie może pójść jedną z dwóch różnych dróg. Twoje dziecko zrobi to raz, zostanie poklepane po pleckach i będzie już z głowy, albo każdy najdrobniejszy błąd, kropelka na brzegu nocnika czy urwanie o jeden listek papieru toaletowego za dużo, czy też – nie daj Boże! – urwania go nierówno, stanowić będą powód do zdenerwowania i panieńskiego rumieńca. Delikatne przypominanie dziecku, że wykonują świetną robotę, może pomóc. Melisę dla nauczyciela mocno wskazana.

(23 wrzesień – 22 październik)

Ten bardzo towarzyski znak zodiaku lubi to, co wszystkie dorosłe uczennice – wspólne przebywanie w łazience. Jednak nie przykład dorosłego ma dla małej Wagi znaczenie, a raczej przykład rówieśnika. Jeśli któreś ze znajomych Ci dzieci akurat jest na etapie nienawiści do pieluchy to dobry czas by zrobić wspólne nocnik-party! Wagi potrzebują balansu, więc są skore do papugowania. Niestety tych złych przyzwyczajeń też.

(24 październik – 22 listopad)

Jeśli masz zamiar przypominać Skorpionikowi co kilka minut, czy przypadkiem nie ma ochoty iść za potrzebą, to lepiej z tego zrezygnuj. To mali mistrzowie intuicji, więc jego nie oznacza rzeczywiście nie. Choć wśród nich zdarzają się kupo-nijna, którzy pod osłoną zasłony zrobią to i owo w majtki, to jednak są to wyjątki od reguły. Najlepszym motywatorem dla Skorponików będzie zapewnienie zaufania i prywatności, by mogli podążać za własnymi ostrymi jak brzytwa instynktami.

(23 listopad – 22 grudzień)

Te szczęśliwe dzieci to błogosławieństwo i przekleństwo, jeśli chodzi o trening czystości. Wykonują ruchy z uśmiechem przyklejonym na twarzy, ale przechodzą także przez niezliczone wypadki z równą radością. Z dumą poinformują Cię donośnie, że oto zrobili siku, jednak nie dodają, ze na podłogę obok wanny. Korzyścią jest to, że odbijają się od niepowodzeń i byłoby rozsądnie, gdybyś spróbował zrobić to samo.

(22 grudzień – 20 styczeń)

Małe Koziorożce są chyba najbardziej świadomymi ze wszystkich znaków. Być może dlatego często nazywa się je starymi duszami. Dla nich nie ma czegoś takiego jak nocnik i majtki treningowe – one od razu przechodzą do rzeczy, wybierając dorosłą toaletę i dorosłą bieliznę. Kluczem do sukcesu jest spójność – trzymaj się harmonogramu (siku po drzemce, siku przed drzemką), a zostaniesz nagrodzony. Jednak z tej drogi nie ma odwrotów: założenie pieluchy podczas długiej podróży samochodem czy zabawy w parku nie jest możliwe. Przygotuj się na częste wizyty w publicznych toaletach.

Potraktujcie te informacje jak każdy horoskop i dajcie znać spod jakiego znaku zodiaku jest Wasze dziecko!