Wakacje i wyjazdy

Planuję wakacje! Oto najpiękniejsze plaże Chorwacji

Jest jedno, czego bardzo, ale to bardzo nie lubię nad naszym Bałtykiem – temperatury wody. Tu, gdzie mieszkam, bywa, że prądy z Głębi Bornholmskiej przygnają w 30-stopniowe upały wodę o temperaturze… 11 stopni Celsjusza. Kidy byłam dzieckiem chyba mi to nie poprzeszkadzało, że szczękam zębami. Na szczęście planując teraz wakacje nie muszę wybierać tylko polskiego wybrzeża. Może Chorwacja? W końcu kocham i morze i góry, a tu wszystko mam w jednym miejscu! Zobaczcie czy też widzicie się na jednej z poniższych najpiękniejszych plaż Chorwacji.

Nin, Laguna ninska

Jako, że mam dzieci, ta plaża jest dla mnie idealnym miejsce. Bielutki jak nasz bałtycki piasek, płycizna, ciepła woda, widok na góry. To bajeczne miejsce znajduje się w Dalmacji północnej w pobliżu Zadaru. Czasem można ją znaleźć pod nazwą Kraljičina plaža. Do tego Nin to jedno z najstarszych miast Chorwacji, więc jest co zwiedzać poza plażowaniem.

Brela, Plaża Punta Rata

Jeśli kochasz kamyczki (albo kochają je Twoje dzieci – jak kochają moje) to może dobrze wybrać się na żwirową plażę? Bardzo malownicza jest ta w miejscowości Brela na Riwierze Makarskiej. To jedna z 10 najpiękniejszych plaż świata według Forbes! Mieści się w sąsiedztwie rezerwatu przyrody, porośniętym sosnowym lasem. Niestety, to miejsce oblegane wręcz przez turystów.

Okolice Dubrownika, Plaża Pasjača

A może nie chcecie być tak bardzo wśród ludzi i się ukryć? W takim razie ciekawym wyborem byłaby Plaża Pasjača kilkanaście kilometrów od Dubrownika, w miejscu Popovići. Można się do niej dostać jedynie po wysokich, stromych schodach wyrytych w skale. Zabierzcie nosidło, wózek tu nie wjedzie, bo różnica poziomów to aż 250 m. Za to widok zapiera dech w piersiach, a dziecko nie zgubi się na długaśnej plaży.

Fot. sobrecroacia.com, CC BY 2.0

Plaże chorwackich wysp

Najczęściej są to całkowicie odcięte od lądu wysokimi klifami plaże żwirowe lub czasem piaszczyste. Można tu dotrzeć przede wszystkim od strony wody. Dodatkowo na Wyspie Pag na plaży leżą wielkie skały i jest możliwość wspinaczki po klifie Stogaj. Ale dla mnie najciekawsza jest ta na Wyspie Brač, która jest tak naprawdę piaszczystym cyplem, który zmienia swój kształt w zależności od prądów morskich. Można przyjeżdżać co roku w inne miejsce!

  • Sveti Ivan – Lubenice, Wyspa Cres
  • Plaża Stiniva, Wyspa Vis
  • Baška, Wyspa Krk
  • Plaża Beritnica, Wyspa Pag
  • Bol, Zlatni Rat, Wyspa Brač

Zobacz w tych lokalizacjach noclegi w Chorwacji od Interhome.

Wpis zawiera link reklamowy.