Poradniki,  Zakupy

Cycki do góry! – jak dobrać dobry stanik

No nie, znowu to samo. Gdzie się podziały? Szukam i szukam i nie mogę znaleźć. Pod łóżkiem nie ma, w torebce nie ma, w łazience nie zostawiłam. Przecież nie zdejmowałam ich przed kąpielą. Gdzie są moje cycki?

Patrzę codziennie w lustro i nie widzę ich. Nie dlatego, że to jeden z moich dwóch największych kompleksów, ale dlatego, że właściwie nie ma czego szukać. Tak, ja właściwie jestem niebiuściasta. Nie mało-, nie normalnie-, nie tylko-biuściasta. Ja właściwie nie mam żadnych zderzaków. Jak jestem w samej koszulce, to klaty niektórych mężczyzn są bardziej kobiece niż moje.

Cóż, ładnie wyglądałam w ciąży i podczas karmienia. Pełne, jędrne, duże. Ach jakże chciałam by takie zostały. Ale mleko się skończyło, fajne cycki też. Teraz mam rozmiar miseczki, który proponuje się dorastającym dziewczętom na ich pierwsze, rosnące pączki: A.

Jeszcze niedawno należałam do 80% społeczeństwa biuściastego w Polsce. Nosiłam staniki 75B. Jak wszyscy. Nie przeszkadzało mi, że czasem miałam braki w miseczce, które dało się zniwelować dodatkową poduszeczką, że na plecach stanik był wyżej niż z przodu, że jak podniosłam ręce w górę, to miseczka lądowała fiszbinami w okolice sutków, że fiszbiny boleśnie wbijały się z boku piersi. Przecież tak jest zawsze, prawda? W niektórych stanikach piersi były blisko siebie, w innych uciekały pod pachę. Dobrze, że na plecy mi nie uciekły.

Na szczęście dla moich cycków nadeszły czasy brafittingu! Teraz można nie tylko zmierzyć się odpowiednio i zamówić stanik przez internet (niepasujące staniki można zwrócić – podstawa prawna), ale coraz częściej w stacjonarnych sklepach możemy spotkać profesjonalnie przeszkolone osoby pomagające dobrać rozmiar stanika. Zawsze jednak możemy to zrobić same. Wystarczy miarka krawiecka i trochę gimnastyki. Mierzmy rozmiar w biuście i pod nim. W ten sposób ustalisz obwód (np. 75 – jest to rozmiar pod biustem, od którego odejmujemy 3 cm i zaokrąglamy w dół) i miseczkę (np. B – ustala się odejmując rozmiar w biuście od tego pod biustem i porównując z tabelą). Jak to zrobić – zobaczcie same:

posiadaczki małego biustu

posiadaczki średniego biustu


posiadaczki dużego biustu


Fot. David Stanley, CC BY 2.0